Βράβευση του σχολείου μας για το Etwinning έργο “Angry birds-a message to the planet”

To 2ο Γυμνάσιο Σητείας βραβεύτηκε με την Εθνική ετικέτα ποιότητας για το Etwinning έργο “Angry birds-a message to the planet”. Συγχαρητήρια στα παιδιά της Α’ και Β’ τάξης που συμμετείχαν στο πρόγραμμα, τους εκπαιδευτικούς Γιώργο Ρεΐζη, Μαρία Χατζημαρινάκη, Μαρία Μακριδάκη, και τους εταίρους μας από Τουρκία και Ισπανία, για την εξαιρετική συνεργασία και την συνεχή προσπάθεια που καταβλήθηκε προκειμένου να φτάσουμε σε αυτό το αποτέλεσμα.

Ήταν μια εξαιρετική εμπειρία για όλους τους εταίρους και τους μαθητές και τα αποτελέσματα ανταποκρίθηκαν πλήρως στους στόχους του προγράμματος. Προσδοκία μας είναι το έργο αυτό να αποτελέσει τη βάση ώστε να συνεχίσουν να υλοποιούνται Ευρωπαϊκά προγράμματα στο σχολείο μας.

QoIYLq-b016980cad141cf0_nql_el