Μαθήματα Ενισχυτικής Διδασκαλίας στο Γυμνάσιο

Σας ενημερώνουμε ότι για το σχολικό έτος 2020-2021 θα ξεκινήσουν  μαθήματα Ενισχυτικής Διδασκαλίας  στο 2ο Γυμνάσιο Σητείας. Τα μαθήματα της Ενισχυτικής θα είναι: α) Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία 3 ώρες,  β) Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία 2 ώρες, γ)  Μαθηματικά 3 ώρες,  δ) Φυσική 1 ώρα, ε) Χημεία 1 ώρα, στ) Αγγλικά 2 ώρες.

Για το λόγο αυτό καλούνται οι ενδιαφερόμενοι γονείς ή κηδεμόνες των μαθητών να συμπληρώσουν την   Υπεύθυνη Δήλωση συμμετοχής και να την καταθέσουν  έως την Παρασκευή,  27 Νοεμβρίου  2020.

Παρακαλείστε :

1.  να εκτυπώσετε την Υπεύθυνη Δήλωση από την ιστοσελίδα του 2ου Γυμνασίου,
  2. να συμπληρώσετε τα στοιχεία του κηδεμόνα στην Υπεύθυνη Δήλωση   και να δηλώσετε τα μαθήματα που επιθυμεί να παρακολουθήσει ο/η μαθητής/τρια και
  3. να υπογραφεί.
  4. Τέλος, να σκανάρετε και να αποστείλετε την Υπεύθυνη Δήλωση με e-mail στο 2ο Γυμνάσιο Σητείας ή να την καταθέσετε στο σχολείο κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας. Την Υπεύθυνη Δήλωση συμμετοχής των μαθητών θα τη βρείτε εδώ.

Σχετικές δημοσιεύσεις